fbpx
0
Twój koszyk

Dlaczego ładowarka indukcyjna nie ładuje?

Twój smartfon obsługuje ładowanie indukcyjne. Została zakupiona odpowiednia ładowarka, chcesz z niej korzystać i… Przykra, dziwna niespodzianka. Dlaczego ładowarka indukcyjna nie ładuje? Czy zawsze winą jest sam sprzęt, czy może zmienić pewne drobne szczegóły, by cieszyć się ładowaniem indukcyjnym?

Powód 1. Źle ułożono telefon na ładowarce

Wydaje się on najbardziej banalny, ale bardzo często odpowiada za to, że ładowanie indukcyjne nie działa. Sprawdź więc najpierw, czy Twój smartfon jest odpowiednio położony. Czy idealnie przylega do cewki nadawczej. Jeśli nie, popraw go.

Powód 2. Ładowarka nie jest podpięta do źródła prądu (lub została wypięta)

Również i ten powód jest dość prosty i łatwy do poradzenia sobie. Może być tak, że ładowarka indukcyjna nie została podłączona do źródła prądu, ewentualnie kabel wypadł. Sprawdź, a jeśli trzeba, podepnij ładowarkę.

Powód 3. Etui telefonu jest za grube

Czasem bezprzewodowe ładowanie uniemożliwiane jest przez zbyt grube etui smartfonu. Zdejmij je i rozpocznij próbę ładowania indukcyjnego raz jeszcze.

Powód 4. Smartfon i ładowarka obsługują różne standardy ładowania

Oba elementy – smartfon i ładowarka indukcyjna – muszą być ze sobą zgodne. Jeśli jedno obsługuje jeden standard ładowania, a drugi inny, ładowanie indukcyjne nie będzie działało. Dlatego przed zakupem ładowarki upewnij się, że pasuje ona do Twojego telefonu.

Powód 5. Ładowarka oferuje za mało mocy

Może się również zdarzyć, że ładowarka indukcyjna oferuje zbyt mało mocy niż jest potrzebne dla konkretnego modelu telefonu. Jest to więc kolejny szczegół, który musisz sprawdzić przy kupowaniu ładowarki.

Powód 6. Ładowarka nie pasuje do Twojego modelu smartfona

Zamykamy wątek rzeczy, które trzeba sprawdzić przy zakupie ładowarki. Sprawdź i upewnij się, że rozważasz zakup ładowarki, która będzie pasowała do Twojego modelu telefonu. W powodach 4-6, jeśli okazało się, że popełniono błąd przy wyborze, ładowarkę trzeba będzie (o ile to możliwe) zwrócić i wymienić.

Powód 7. Doszło do przegrzania się baterii telefonu

Jeszcze inny powód dotyczy baterii smartfona, która zbyt szybko się nagrzewa. Jeśli telefon jest gorący, pozwól mu (a także samej ładowarce) ostygnąć. Uruchom ponownie, wyłącz wszystkie aplikacje, także działające w tle, i spróbuj ponownie.

Powód 8. Problem jest z inną częścią smartfona

Problem może dotyczyć nie tylko baterii telefonu. Może być uszkodzenie lub kłopoty z innym elementem. Najlepiej zanieść wtedy smartfon do serwisu.

Powód 9. Ładowarkę trzeba serwisować lub wymienić na nową

Ostatni z powodów może być taki, że ładowarka jest po prostu uszkodzona. Oddaj ją do serwisu albo – w ostateczności – kup nową. Jeśli zechcesz kupić sobie nowy sprzęt do ładowania, sprawdź ładowarki w ofercie Montis.