fbpx
0
Twój koszyk

Jaki uchwyt samochodowy do telefonu? Polecamy magnetyczne uchwyty samochodowe

Uchwyt magenetyczny marki Montis wpięty w samochodzie

Podczas jazdy samochodem zdarza się, że musisz skorzystać z telefonu? Choć nie pochwalamy prowadzenia rozmów w czasie jazdy, zgadzamy się, że magnetyczne uchwyty samochodowe są bardzo przydatne i ułatwiają użytkowanie smartfona. Nie chodzi tu tylko rozmawianie, ale również o korzystanie z nawigacji. W tym krótkim artykule podpowiemy Ci, jaki wybrać uchwyt samochodowy i dlaczego w ogóle warto sięgnąć po uchwyt do samochodu.

Lepiej nie rozmawiaj w czasie jazdy

Pozwalamy sobie zacząć od przypomnienia o zasadzie dość banalnej, ale jednak często zapominanej przez kierowców. Pamiętaj, żeby podczas jazdy unikać odbierania i prowadzenia rozmów telefonicznych. Kierowanie pojazdem wymaga naprawdę dużo koncentracji (nawet jeśli jest się doświadczonym kierowcą), a rozmowa może ją jednak obniżyć. Alternatywą – najlepszą – poczekanie na bezpieczny postój (wtedy będzie można oddzwonić lub odebrać telefon). Możesz jednak także skorzystać z zestawu głośnomówiącego – tu właśnie sprawdzi się uchwyt samochodowy).

Dorosły brodaty mężczyzna w ciemnych okularach siedzi w samochodzie ze smartfonem przy uchu.

Dlaczego jeszcze uchwyt magnetyczny jest przydatny?

Uchwyt magnetyczny w samochodzie pozwoli Ci stabilnie zamocować smartfon podczas jazdy. Dzięki niemu masz pewność, że urządzenie nie spadnie, nawet na nierównych drogach. Przymocowanie i odczepienie telefonu z uchwytu magnetycznego jest niezwykle proste i szybkie. Do tego uchwyty magnetyczne są z reguły bezpieczne dla smartfona i nie powodują jego zarysowań.

Uchwyt magentyczny Montis MT136 wpięty w kratkę samochodową

Jak wybrać odpowiedni magnetyczny uchwyt samochodowy?

Zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • Moc magnesów – upewnij się, że uchwyt magnetyczny ma wystarczająco mocne magnesy, aby utrzymać telefon nawet podczas jazdy po wybojach i przy ostrych zakrętach. Informacje o mocy magnesów możesz znaleźć u producenta, ewentualnie – jeśli masz taką możliwość – przeprowadzić test siły przyciągania lub zaczepienia się.

  • Kompatybilność ze smartfonem – sprawdź, czy dany uchwyt jest kompatybilny z modelem twojego telefonu oraz, co ważne, z etui. Na rynku są uchwyty uniwersalne, które pasują do właściwie wszystkich smartfonów, ale zawsze lepiej się upewnić. Niektóre uchwyty wymagają przyklejenia metalowej blaszki do tylnej części telefonu lub etui.

  • Sposób montażu – dostępne są uchwyty montowane na desce rozdzielczej, kratce nawiewu lub szybie. Wybierz taki, który będzie najlepiej Ci odpowiadał.

  • Funkcjonalności – na przykład ładowanie bezprzewodowe czy możliwość regulacji kąta nachylenia (w tym obrót o 360 stopni).

Sprawdź wszystkie uchwyty samochodowe, jakie oferuje Ci marka Montis (nie tylko magnetyczne)

Przeczytaj także:

Kable podróżne – jak je wybrać? Polecamy kable na wyjazdy wakacyjne i nie tylko