fbpx
0
Twój koszyk

Kable podróżne – jak je wybrać? Polecamy kable na wyjazdy wakacyjne i nie tylko

Przesyłanie danych, ładowanie urządzeń… Takie czynności są możliwe do wykonania za pomocą odpowiednich kabli. Jakie zabrać, jeśli wyjeżdżasz na urlop czy wakacje lub po prostu w mniejszą czy większą podróż?

Jakie kable zabrać na wyjazd? O czym pamiętać?

Dużo zależy od tego, jakie masz plany. Jeżeli jednak jedziesz ze smartfonem, inteligentnym zegarkiem czy opaską, tabletem lub laptopem, sugerujemy zabranie takich, które umożliwią Ci ich naładowanie. Pamiętaj, że powinny one być zawsze dopasowane do Twoich urządzeń, a także ładowarki lub powerbanku. Kabel będzie Ci potrzebny także wtedy, gdy masz ładowarkę indukcyjną i urządzenie, które obsługuje ładowanie urządzeń bezprzewodowo.

Jeżeli planujesz także za pomocą kabla przesyłać filmy, zdjęcia czy muzykę, upewnij się, że może on także przekazywać dane.

Możesz skorzystać także z przejściówki, która umożliwi np. połączenie telewizora z telefonem (gdy np. chcesz pokazać zdjęcia na dużym ekranie albo pograć sobie na TV w grę mobilną).

Polecamy także artykuł:

Jakim kablem podłączyć telefon do telewizora?

 

Gdy wybierasz kable na wyjazd, upewnij się, że są one dobrze zabezpieczone. Niekoniecznie musisz niczym Indiana Jones buszować po dżungli. Czasem wystarczy, że się poplątają, dojdzie do uszkodzenia złącza albo przedrze się gumowa osłona. Dlatego – oprócz zwykłego dbania o kable, właściwego pakowania ich i przechowywania – warto może także zdecydować się wcześniej na zakup kabla w oplocie lub we wzmocnionej osłonce. Nie zaszkodzi mieć także jeden kabel – zapasowy – na wszelki wypadek.

Kabel USB

Polecamy także artykuły:

Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz kabel do telefonu?

Kabel do ładowarki – jak go wybrać?

Jak naładować telefon bez ładowarki? Opisujemy kilka sposobów (a także radzimy, na co uważać)

Gdzie wyrzucać kable?

Etui lub organizer na kable podróżne

Niektórzy polecają także specjalne etui na kable. Dzięki temu kable nie pogubią się czy nie poplątają w walizce czy plecaku, będą zawsze bezpieczne w jednym miejscu. Jeżeli chcesz, możesz z takiego skorzystać. Upewnij się tylko, że będzie ono wystarczająco pojemne na kable, które masz i planujesz zabrać w podróż, a także odporne na uszkodzenia.

 

Polecamy także artykuł:

Jak skutecznie ukryć kable? Kilka prostych porad

Zobacz wszystkie kable i przewody w ofercie Montis

Polecamy także:

Jaki sprzęt elektroniczny zabrać na kemping? Polecamy produkty

 

Sprawdź latarki czołowe – nagłowne w ofercie Montis Polska

Polecamy także nasze inne teksty na temat latarek:

Jaka latarka czołowa? Podpowiadamy, jak wybrać

Latarka akumulatorowa czy bateryjna – którą wybrać?