fbpx
0
Twój koszyk

Jak szybko przenieść zdjęcia z telefonu na telefon?

Robisz dużo zdjęć albo nagrywasz dużo filmów i Twoja pamięć szybko ulega zapchaniu? A może ktoś poprosił Cię o przesłanie mu zdjęć na jego telefon? Jak szybko przenieść zdjęcia? Podrzucamy kilka przydatnych metod.

Skorzystaj z łączności Bluetooth do przenoszenia zdjęć z telefonu na telefon

Jedną z najbardziej popularnych metod jest wykorzystanie łączności bezprzewodowej Bluetooth, która świetnie sprawdza się przy niewielkich odległościach. Pamiętaj, że oba telefony muszą mieć włączoną obsługę BT. Miej na uwadze, że czasem może się też zdarzyć, że jedno urządzenie będzie miało problem ze znalezieniem drugiego lub przesyłką większego pliku.

Korzystaj z chmury lub innego hostingu

Inne rozwiązanie to korzystanie z chmury lub hostingu. Wystarczy, że wgrasz zdjęcie, wideo lub plik. Często, na przykład w przypadku zdjęć Google, masz możliwość ustawienia automatycznego tworzenia kopii.
Czy korzystanie z chmury ma jakieś wady? Może być nim ograniczone czasem miejsce na zdjęcia czy inne materiały. Oczywiście może być tak, że będziesz mieć stosunkowo niewiele takich rzeczy i wystarczy Ci miejsce udostępniane za darmo. Możesz też na bieżąco kasować niepotrzebne już pliki i zastępować je nowymi. Problem pojawia się wtedy, gdy przechowujesz w chmurze olbrzymie ilości materiałów. Wówczas albo musisz korzystać z różnych hostingów, wyszukanie takiego z najlepszym nielimitowanym miejscem, albo używanie płatnej subskrypcji z większą ilością miejsca. Ewentualnie wspierać się także przesyłaniem i przechowywaniem plików w inny sposób.
Pamiętaj także, że do dostępu do chmury będzie potrzebne Ci połączenie z Internetem. Rzecz może banalna, ale jednak może zdarzyć się sytuacja, gdy nie będzie dostępnego Wi-Fi lub zabraknie Ci danych mobilnych. Wówczas do przesłania zdjęć możesz użyć Bluetootha czy opcji przewodowej.

Przesyłanie plików lub zdjęć przez komputer

Zdjęcia lub inne materiały możesz także przesłać z telefonu na telefon przez komputer. Czy nie jest to przesadnie skomplikowana operacja? Na szczęście nie. Wystarczy mieć odpowiednie kable. Podpinasz oba urządzenia i po prostu kopiujesz zawartości właściwych folderów. Pamiętaj, że kable muszą mieć możliwość przesyłania plików, a w smartfonach musisz przełączyć możliwość przesyłania danych.

Sprawdź dostępne kable i przewody w ofercie Montis

 Polecamy także:

Jak wybrać pendrive na wakacje i do szkoły lub pracy?

Jakim kablem podłączyć telefon do telewizora?

Jak naładować telefon bez ładowarki? Opisujemy kilka sposobów (a także radzimy, na co uważać)