fbpx
0
Twój koszyk

Dlaczego warto wybrać przedłużacz bębnowy? Przypominamy o zaletach takiego sprzętu

Do prac w ogrodzie lub w garażu przydają się różnego rodzaju akcesoria i sprzęty. Na przykład przedłużacz na bębnie. Dlaczego warto wybrać przedłużacz elektryczny właśnie tego typu? Przypominamy o kilku zaletach.

Łatwość zwijania kabla i to, co się z nią wiąże

Pierwszą z zalet przedłużacza bębnowego, która się nasuwa, jest możliwość jego łatwego zwinięcia i rozwinięcia. W przypadku przedłużaczy elektrycznych często pojawia się problem rozwijania i zwijania kabla. Nierzadko prowadzi to do powstania niezbyt dobrze wyglądającego, zagracającego przestrzeń kłębowiska. Do tego taki źle pozwijany kabel może się łatwiej uszkodzić.

Tymczasem przedłużacz na bębnie umożliwia łatwe rozwinięcia kabla na całą długość, a potem jego zwinięcie. Dzięki takiemu łatwemu zwijaniu przedłużacz bębnowy świetnie sprawdzi się także przy transporcie. Jest również łatwy w przechowywaniu.

Przeczytaj także artykuł:

Czy przedłużacz ogrodowy trzeba rozwijać do użycia?

Dodatkowe gniazda w przedłużaczu bębnowym

Bardzo często podczas prac w ogrodzie, warsztacie lub garażu trzeba podpiąć nieco więcej urządzeń. A to oświetlenie, a to sekator elektryczny, a to wiertarkę, a to kosiarkę. Dlatego przydaje się więcej gniazdek. Można je znaleźć w odpowiednio dobranym przedłużaczu bębnowym. Pamiętaj jedynie o tym, by sprawdzić jakie jest dopuszczalne maksymalne obciążenie przedłużacza, obciążenie prądem znamionowym oraz napięcie znamionowe. W przeciwnym razie możesz narazić go i podpięte urządzenia na awarię.

Gniazda w przedłużaczu bębnowym mogą mieć także zaślepki. Są one bardzo przydatne do ochrony przed pyłkami czy odłamkami.

Bezpieczeństwo przedłużacza na bębnie – jak to z nim jest?

Czy przedłużacz bębnowy jest bardziej bezpieczny niż standardowy przedłużacz ogrodowy? Wybór przedłużacza bębnowego powinien być zawsze połączony ze sprawdzeniem tego, czy jest wykonany z solidnych materiałów i ma stosowne zabezpieczenia (wspomniane zaślepki i nie tylko).

Jeśli planujesz używać przedłużacza bębnowego w trudnych warunkach, zastanów się, bo może warto kupić przedłużacz profesjonalny. Zawsze jednak, niezależnie od tego, jaki przedłużacz wybierzesz, staraj się o niego dbać i uważać, by nie doszło do uszkodzenia.

Sprawdź przedłużacze elektryczne (bębnowe i nie tylko) w ofercie Montis

Polecamy także artykuł:

Jak wybrać przedłużacz ogrodowy?