fbpx
0
Twój koszyk

Nowoczesne oświetlenie rowerowe. 5 ważnych cech

Montis rowerzysta na rowerze szosie czerwone oświetlenie na tyle

Czy pamiętasz o oświetleniu swojego roweru? Jest ono potrzebne, zarówno po to, aby móc dobrze widzieć drogę przed sobą, jak i być bardziej widocznym pojazdem na trasie. Podpowiadamy, jakie powinno być nowoczesne oświetlenie rowerowe. Poznaj 5 istotnych cech światła rowerowego i ruszaj przed siebie.

Zacznij od porządkowania ogrodu

Pozbądź się z trawnika zeszłorocznych liści i resztek roślin. Z rabatek i ścieżek usuń chwasty, a także śmieci, które w jakiś sposób trafiły do Twojego ogródka. Oczyść także z zanieczyszczeń oczka wodne i sprawdź, jak prezentują się filtry czy pompy, oraz pousuwaj z ogrodu zimowe osłony.

1. Mocne światło

Nowoczesne lampy rowerowe generują strumień świetlny o mocy sięgającej nawet do tysiąca lumentów. Zapewnia doskonałą widoczność drogi i otoczenia. Pamiętaj, że mocne światło rowerowe jest konieczne podczas jazdy nocą, szczególnie jeśli poruszasz się po drodze, gdzie często jeżdżą inne pojazdy, a także, gdy są niesprzyjające warunki atmosferyczne.

2. Długi czas pracy

Oświetlenie LED jest energooszczędne, co pozwala na długi czas pracy na jednym ładowaniu. Dzięki temu jedno ładowanie powinno wystarczyć na czas wycieczki.

3. Różne tryby pracy i dodatkowe funkcje

Nowoczesne oświetlenie rowerowe oferuje różne tryby pracy, np. światło stałe, pulsujące, SOS. Może także pozwolić na regulację mocy światła. To wszystkoe dobre rozwiązania, czasem bowiem potrzebne będą mocne światła, a czasem słabsze. Wiele modeli ma również takie funkcje, jak automatyczne włączanie czy wyłączanie światła, czujnik ruchu lub możliwość sterowania za pomocą smartfona lub możliwość skorzystania z lampy rowerowej jak z małego powerbanku. Wybierz funkcjonalne światło rowerowe, które pomoże Ci się komfortowo przemieszczać Twoim wehikułem.

MT109-1

4. Łatwy montaż i demontaż

Światła na rower montowane są dzisiaj bardzo szybko na kierownicy czy siodełku za pomocą pasków czy uchwytów. Zapewnia to łatwy i szybki (de)montaż, bez używania narzędzi. Upewnij się tylko, że w danym modelu zarówno pasek czy uchwyt są solidne i wytrzymałe.

5. Odporność na deszcz i inne czynniki

Nowoczesne oświetlenie rowerowe jest bardzo często wodoodporne, co pozwala na jazdę w każdych warunkach pogodowych. Powinno być ono także wytrzymałe wobec wstrząsów czy upadków.

MT108-6

Polecamy oświetlenie rowerowe, które możesz znaleźć w ofercie Montis Polska

Zachęcamy też do lektury artykułu:

Przygotowanie roweru do sezonu. Krok po kroku, ruch za ruchem