fbpx
0
Twój koszyk

Jaki uchwyt do monitora? Ranking uchwytów z naszej oferty

Chcesz mieć więcej miejsca na biurku? Możesz to osiągnąć, wieszając monitor na ścianie. Potrzebny będzie tylko odpowiedni uchwyt do monitora. Sprawdź ranking uchwytów, w którym prezentujemy propozycje z naszej oferty, a także dowiedz się, czy każdy monitor nadaje się do powieszenia.

Czy każdy monitor można zawiesić?

Powieszenie monitora nad biurkiem to rozwiązanie nie tylko dla graczy. Może również sprawdzić się u osób, które wykorzystują komputer do pracy, a cenią sobie porządek na biurku lub wygodniej im się w taki sposób z monitora korzysta. Od razu trzeba jednak powiedzieć, że nie każdy monitor nadaje się do powieszenia.

Gdy przeglądasz dane produktowe, możesz spotkać się z czymś takim jak standard VESA. Mówi on o rozstawie otworów montażowych z tyłu urządzenia. Jeśli przy danym monitorze jest mowa o standardzie VESA, to na pewno znaczy, że da się go powiesić.

Oczywiście jest opcja, by obejść brak otworów montażowych. To zakup adaptera do uchwytu, dzięki któremu będzie możliwe powieszenie monitora. Gdy wybierasz taki  adapter, sprawdź, do jakiego uchwytu będzie on pasował. Niekiedy jest on już dołączony w zestawie z uchwytem.

Uchwyt do monitora – jaki wybrać?

Najpopularniejszym typem uchwytu, który poleca się dla monitora, jest uchwyt biurkowy. Nadaje się on również do montażu małych telewizorów. Poza tym można również spotkać uchwyt ścienny, który umożliwia powieszenie monitora na ścianie, co jeszcze bardziej zwalnia miejsce na biurku.

Niezależnie od tego, na jaki typ uchwytu do monitora się zdecydujesz, koniecznie sprawdź:

  • maksymalny ciężar, który uchwyt jest w stanie udźwignąć, oraz maksymalną przekątną ekranu monitora;
  • solidność wykonania (tyczy się ona także biurka lub ściany, na której chcesz umieścić uchwyt z monitorem);
  • możliwość regulowania (także jeśli chodzi o odległość od ściany) oraz obracania uchwytem (i pod jakim kątem);
  • wspomniany standard VESA (pamiętaj, że możesz spotkać się z możliwością regulacji rozstaw);
  • metoda i łatwość instalacji, a także komfort użytkowania.

Przeczytaj również: Jak wybrać dobry uchwyt do telewizora?

Polecane uchwyty do monitorów. Ranking

Oto kilka proponowanych uchwytów do monitorów, które możesz znaleźć w ofercie Montis:

Uchwyt do monitora z regulowaną sprężyną gazową, która pozwala na płynne obracanie (funkcja Pivot). Możesz zamontować na nim monitor, gdzie przekątna ekranu sięga 32 cali i wadze do 8 kg. Nadaje się także do monitorów typu curved. Możesz go zainstalować zarówno na krawędzi biurka, jak i przez otwór w biurku

Solidny model przeznaczony dla osób, które chcą pracować na dwóch monitorach jednocześnie (również i tego typu uchwyty można na rynku spotkać). Nadaje się do ekranów o przekątnej od 13 do 27 cali i maksymalnej wadze 8 kg. Ma regulowaną wysokość (do 400 mm od blatu biurka), można nim także wykonać pełny obrót dookoła osi.

Uchwyt ścienny, który przeznaczony jest do telewizorów o przekątnej 42 cali i wadze do 30 kg. Może jednak posłużyć do zamontowania monitora. Odległość od ściany wynosi od 5 do 35 cm. Do tego w zestawie jest adapter, który umożliwia zamontowanie ekranów o standardzie VESA od 75×75 do 200×200, a także nietypowego standardu 200 x 100

Kolejny uchwyt ścienny domyślnie telewizyjny, który można jednak zastosować również do monitorów. Powieszony ekran musi mieć przekątną od 26 do 55 cali oraz maksymalną wagę 45 kg. Obsługiwany standard VESA to najmniej 75×75, a najwięcej 400×400.

Na końcu rankingu również uchwyt ścienny telewizyjny. Nadaje się do ekranów o przekątnej od 26 do 60 cali i wadze do 45 kg. Odległość od ściany może sięgać nawet 33 cm. Jeśli chodzi o standard VESA, to dzięki rozsuwanym ramionom obsługuje, odległości od 75 x 75 do 400 x 400.

Sprawdź wszystkie uchwyty ekranowe w ofercie Montis.