fbpx
0
Twój koszyk

Jak ustawić programator czasowy? Prosta konfiguracja mechanicznego programatora

Montis blog styczeń programator

Kwestia używania zbyt dużej ilości energii elektrycznej jest obecnie jeszcze bardziej istotna. Jednym ze sposobów na ograniczenie marnowania prądu jest skorzystania z programatora czasowego. Dzięki temu urządzeniu podpięty sprzęt elektryczny może się samoczynnie włączyć i wyłączyć po upływie określonego czasu. Dla niektórych osób ustawianie programatora może się wydawać skomplikowane. Wyjaśnimy, jak to zrobić.

Ustawianie programatora czasowego

Szczegóły ustawiania programatora czasowego mogą się różnić zależnie od konkretnego modelu. My będziemy odnosić się do naszego mechanicznego modelu MT112. Jakie są kolejne kroki?

1. Sprawdź specyfikacje techniczne

Upewnij się, że dany programator jest odpowiedni dla Twoich potrzeb oraz Twoich sprzętów, biorąc pod uwagę maksymalne obciążenie i natężenie prądu. Sprawdź również, czy dany model pełnia wymagania dotyczące stopnia odporności, czy może jest przeznaczony do użytku wewnętrznego.

2. Podłącz programator

Umieść programator czasowy w gniazdku, do którego masz łatwy dostęp i do którego wygodnie będzie Ci podłączyć urządzenie elektryczne, jakie będzie wyłączane przez programator.

3. Ustaw czas i tryb pracy

W programatorze mechanicznym czas ustawiasz korzystając z pokrętła. Obraca się ono zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Każdy pin odpowiada 15-minutowemu skokowi czasowemu. Wciśnij odpowiednie piny, aby określić czas włączania i wyłączania urządzeń. Ustaw również tryb automatyczny, w którym urządzenia będą włączać się i wyłączać zgodnie z zaprogramowanym czasem. Możesz też ustawić na ciągły tryb pracy, w którym urządzenia pracują nieprzerwanie.

4. Uruchom programator

Podłącz urządzenie, którym chcesz zarządzać, do programatora. Czerwona dioda pokaże, że działa.

MT112_2