fbpx
0
Twój koszyk

Wyposażenie RTV do domku letniskowego. Zapraszamy do letniego kina

chłopak i dziewczyna siedziąw pokoju, jedzą popcorn, oglądają TV

Podczas wyjazdu na wakacje chcesz nadrobić ulubiony serial albo premiery filmowe, które wpadły w ostatnich miesiącach na streaming? A może planujesz seans kolekcji DVD lub Blu-ray lub rozgrywkę na konsoli? Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się, jak wybrać sprzęt RTV do domku letniskowego.

Jaki telewizor do domku letniskowego?

Jest kilka generalnych wskazówek co do wyboru telewizora do domku letniskowego. Generalnie powinien być dopasowany do rozmiarów pomieszczenia (zazwyczaj będzie on raczej mniejszy niż większy). Jeśli chcesz korzystać z telewizji naziemnej, upewnij się, że obsługuje standard DVB-T2 (w ostatnich latach zastąpił DVB-T).  Gdy nie ma wbudowanego tunera, musisz dokupić go osobno. Konieczna będzie także odpowiednia antena – zewnętrzna, do montażu na dachu (zazwyczaj o lepszym zasięgu), lub wewnętrzna, do montażu domowego (mniejszy zasięg, ale łatwiejsza w montażu; polecana jako rozwiązanie tymczasowe albo tam, gdzie jest bardzo silny zasięg).  Przyjrzyj się również, jakie Twój telewizor obsługuje porty. Powinien  mieć na pewno HDMI, a także USB do wpięcia pendrive’a lub innej pamięci (ewentualnie także jacka 3,5 mm dla słuchawek). Dobrze, by obsługował także łączność Bluetooth.

Jeżeli korzystasz ze stabilnego Internetu, możesz zdecydować sie także na model ze Smart TV. Dzięki niemu możesz mieć dostęp do różnych streamingów czy przerzucania ekranu ze smartfona na telewizor. Do odbioru telewizji satelitarnej przyda Ci się natomiast tuner satelitarny.

Jeśli planujesz na wczasach grać w gry na konsoli, upewnij się, że Twój telewizor ma m.in. niskie opóźnienia.

Poleca się także wybór telewizora energooszczędnego, a także odpornego na różnego rodzaju uszkodzenia (powodowane na przykład burzą).

Jakie akcesoria do telewizora w domku letniskowym?

Wśród akcesoriów, które przydadzą się do telewizora w domku letniskowym można wymienić:

  • uchwyty TV – pomogą one w wygodnym umieszczeniu telewizora na ścianie;
  • odpowiednio dobrane kable – w tym DisplayPort, HDMI, antenowe oraz przejściówki – dzięki nim możliwe jest podłączenie anteny czy przekazanie obrazu z laptopa lub smartona na ekran TV;
  • sprzęt audio – soundbar lub miniaturowe głośniki – sprawią one, że dźwięk i muzyka z filmów i seriali będa jeszcze lepsze; dodatkowo można wykorzystać je do samego odtwarzania muzyki, także na zewnątrz (tu warto zwrócić uwagę na ich wytrzymałość wobec deszczu i nie tylko);
  • przedłużacze i listwy zasilające– najlepiej z zabezpieczeniami przed awariami.
Uchwyt TV Logan marka Montis

Co jeszcze oprócz telewizora do domku letniskowego?

Innym pomysłem, który może się przydać w domku letniskowym oprócz zestawu TV, może być projektor. Oglądanie w ten sposób filmów, seriali, koncertów czy spotkań sportowych przyniesienie zupełnie innych wrażeń. Do wyświetlania obrazu potrzebny będzie odpowiedni projektor (najlepiej o rozdzielczości FHD oraz z lampą LED lub laserowy), a także ekran. Choć można wykorzystać zamiast niego prześcieradło, możesz także zakupić profesjonalny, zwijany ekran, który może przydać się także poza okresem wakacyjnym. Poleca się ekran z wysokim współczynnikiem odbicia dla jaśniejszego obrazu.  Do tego potrzebne będą także wspominane wyżej głośniki.

nowoczesny telewizor

Poznaj naszą obecną ofertę i wybierz najlepsze urządzenia i akcesoria na wakacje!

Sprawdź także nasz inny wakacyjny tekst, w którym doradzamy wybór elektroniki:

Jaki sprzęt elektroniczny zabrać na kemping? Polecamy produkty