fbpx
0
Twój koszyk

Oświetlenie rowerowe dla dzieci. Pamiętaj o kilku wskazówkach i wybierz najlepsze

Sylwetki chłopca i dorosłej kobiety prowadzących rowery, w tle chmury i niebo - zachód słońca

Niemal wszystkie dzieci uwielbiają rowery. Powinny być na nich bezpieczne i dobrze widoczne. Dlatego bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego oświetlenia rowerowego. Przypominamy o kilku ważnych szczegółach związanych z wyborem najlepszego oświetlenia dla dziecka.

Jak wybrać oświetlenie rowerowe dla dziecka?

Rower musi być dobrze oświetlony z każdej strony. Mamy lampkę przednią, tylną oraz oświetlenie boczne. Jeśli chodzi o lampkę przednią, wybierz taką o mocy co najmniej 500 lumenów, zapewniającą szeroki strumień światła. Ważne jest, aby światło było widoczne z dużej odległości, nawet w trudnych warunkach pogodowych. Lampka tylna musi mieć moc co najmniej 20 lumenów, co która zapewni dobrą widoczność z tyłu. Podpowiadamy, że  Lampki migające są często bardziej widoczne niż światła stałe. Dodatkowe oświetlenie boczne może zwiększyć widoczność dziecka z boku. Jest ono szczególnie ważne podczas jazdy w słabym oświetleniu lub w nocy.

Ważny jest również montaż. Upewnij się, że oświetlenie jest prawidłowo zamocowane do roweru dziecka. Lampki przednie i tylne powinny być zamocowane w odpowiednich miejscach, zgodnie z instrukcjami producenta, i są skierowane we właściwym kierunku oraz wystarczająco nisko, aby były widoczne dla innych użytkowników drogi.

Lampki mogą być zasilane bateriami lub akumulatorami. Wybierz takie, które są łatwe do wymiany lub ładowania. Dobrze byłoby także, by były wodoodporne i pyłoszczelne, zwłaszcza jeśli dziecko często jeździ w deszczu oraz po piaszczystych, zakurzonych terenach.

Kształt, kolor oraz styl obudowy oświetlenia powinny być dopasowane do tego, co dziecko lubi jak i do samego roweru. Dobrze, by sama obudowa była widoczna.

O czym jeszcze warto pamiętać, gdy przygotowujesz rower dziecka do jazdy po ciemku?

Nawet jeśli wybierzesz odpowiednie oświetlenie na rower dla dziecka, ono samo powinno także ubierać odblaskową lub przynajmniej jasną, zwracająca uwagę odzież. Nie można zapominać o kasku czy ochraniaczach.  Pamiętajcie także o regularnym sprawdzaniu i czyszczeniu lampek.

Sylwetka młodego rowerzysty z uniesioną rkęką, obok rower z koszem, w tle ciemne, nocne niebo