fbpx
0
Twój koszyk

Jaki sprzęt elektroniczny zabrać na kemping? Polecamy produkty

Wybierasz się na wakacje i planujesz spędzić je na kempingu, pod namiotem albo ostatecznie w domku letniskowym? Zanim wyruszysz w drogę sprawdź kilka produktów elektronicznych, które chcemy Ci polecić i które warto zabrać na taki wyjazd.

Proponowane produkty do zabrania na wyjazd na kemping

Niektórzy wyjeżdżając na urlop chcą się całkowicie odciąć od elektroniki lub zbędnego bagażu. Inni zostawiają sobie choć trochę sprzętu elektronicznego lub elektrycznego, który uczyni wczasy wygodniejszymi, przyjemniejszymu i pozwoli na kontakt z bliskimi i światem. Poniżej niewielka lista rzeczy, które warto zabrać (lub przynajmniej rozważyć ich zabranie) na kemping, do domku letniskowego i nie tylko.

Latarki

Zdecydowanie jeden z najpopularniejszych, najbardziej podstawowych i przydatnych sprzętów, jakie można zabrać. Przydadzą się wszędzie tam, gdzie brakuje światła, zarówno do pracy, jak i odpoczynku. Polecamy szczególnie latarki nagłowne. Idealnie nadają się one na przykład do przemieszczania po zmroku, składania i rozkładania rzeczy po ciemku oraz wykonywania mniejszych lub większych napraw. Największą ich zaletą jest to, że zwalniają one ręce, w których nie musisz już trzymać przyświecającego przedmiotu.

Sprawdź także:

Jaka latarka czołowa? Podpowiadamy, jak wybrać

Latarka akumulatorowa czy bateryjna – którą wybrać?

Ładowarki i powerbanki

Ładowarka przyda się do choćby zasilenia smartfona lub innego urządzenia. Niekoniecznie musisz go potrzebować do sprawdzania portali społecznościowych, oglądania filmów czy robienia selfie. Czasem przyda się on do zadzwonienia po pomoc lub znalezienia potrzebnej wskazówki, sprawdzenia informacji pogodowych czy o zakorkowaniu dróg.

Ładowarka powinna być dopasowana do Twojego urządzenia. Jeśli masz potrzebę i możliwość, to skorzystaj z ładowarki indukcyjnej lub ładowarki samochodowej.

Powerbank to z kolei opcja, gdy nie ma w pobliżu żadnego źródła prądu. Powinien być odpowiednio pojemny i mieć wyjścia pasujące do Twojej elektroniki (smartfona, smartwatcha itd.). Pamiętaj także, by go odpowiednio wcześnie naładować.

Do ładowania, przesyłania zdjęć czy podpinania smartfona lub laptopa, potrzebny będzie odpowiedni kabel. W podróż polecamy szczególnie kable, które są bardziej wytrzymałe i odporne na ewentualnie podróżne uszkodzenia (na przykład kable w oplocie lub wodoszczelne).

Sprawdź także:

Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz kabel do telefonu?

Kabel do ładowarki – jak go wybrać?

High Definition Multimedia Interface. Jaki kabel HDMI wybrać?

Jakie kable do głośników? Jak wybrać kable głośnikowe?

Jakim kablem podłączyć telefon do telewizora?

Pamięci przenośne

Pamięci przenośne – karty pamięci lub pendrive’y – na wakacjach umożliwiają zrobienie lub przechowanie większej ilości zdjęć i filmów. Sprawdź, czy dany nośnik pamięci pasuje do Twojego sprzętu (smartfona, aparatu, laptopa…), jaką ma pojemność, czy jest odpowiednio kompaktowy, a także wytrzymały.

Przedłużacz

Na wakacje warto czasem zabrać także przedłużacz elektryczny. Jasne, że nie ma potrzeby go pakować do plecaka do wędrowania po górach czy na krótki wypad za miasto. Przyda się jednak, gdy potrzebujesz dostarczyć prąd nieco dalej od swojego domku czy większego obozowiska lub podpiąć kilka urządzeń. A także na przykład do zorganizowania letniej imprezy pod gołym niebem z oświetleniem i muzyką z głośników czy filmem z projektora.

Najlepszym rozwiązaniem do użytku zewnętrznego będzie przedłużacz bębnowy (ogrodowy lub nawet profesjonalny). Dzięki niemu łatwo zwiniesz kabel, a w bębnie masz też dodatkowe gniazdka. Zwróć uwagę na to, by był on odpowiednio wytrzymały i miał zabezpieczenia pokroju zaślepek czy właściwy poziom ochrony (minimum IP 44).

Sprawdź także:

Jak wybrać przedłużacz ogrodowy?

Czy przedłużacz ogrodowy trzeba rozwijać do użycia?

Sprawdź cały katalog produktów marki Montis i znajdź najlepsze dla siebie – na kemping i nie tylko