fbpx
0
Twój koszyk

Jaki prezent dla małego geeka? Podsuwamy pomysły

Dziewczynka i chłopiec z zainteresowaniem zajmują się elektronicznymi gadżetami

Czy pociecha Twoja, w bliskiej rodzinie lub wśród znajomych interesuje się elektroniką oraz nowymi technologiami? Jeśli tak, to na pewno ucieszy się z prezentu, który w jakiś sposób będzie z nimi związany. Podsuwamy pomysły na prezenty dla małych geeków. Doskonałe na urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, pod choinkę, ale nawet bez okazji.

Karta pamięci lub pendrive

Pamięci przenośne (takie jak karty pamięci czy pendrive’y) to dobry wybór dla młodych geeków, którzy pasjonują się komputerami, programowaniem, grafiką, ale też fotografią czy dronami. Dzięki takim nośnikom mają możliwość tworzenia bezpiecznych kopii zapasowych swoich danych czy projektów. Tutaj warto zwrócić uwagę na maksymalną pojemność, a także prędkość odczytu i zapisu, a także wybrać solidne pamięci, odporne na wstrząsy i inne uszkodzenia.

Przeczytaj nasze artykuły, w których piszemy o wyborze pendrive’a oraz karty pamięc

Chłopiec z aparatem fotograficznym

Oświetlenie rowerowe

A może Twój mały geek lubi nie tylko technologię, ale i jazdę na rowerze? Zapewnij mu bezpieczeństwo i podaruj mu nowoczesne oświetlenie rowerowe. Dzięki niemu będzie bardziej widoczny na drodze. Montaż i konserwacja oświetlenia pozwolą mu rozwijać jego technologiczne pasje. Sygnał SOS może być także wykorzystywany jako zachęta do nauki alfabetu Morse’a i nadawania komunikatów w taki sposób.

Sprawdź także tekst: Oświetlenie rowerowe dla dzieci. Pamiętaj o kilku wskazówkach i wybierz najlepsze

Sylwetka młodego rowerzysty z uniesioną rkęką, obok rower z koszem, w tle ciemne, nocne niebo

Oświetlenie na biurko

Na pewno warto zadbać o właściwe oświetlenie biurka i innej przestrzeni, przy której młody geek spędza wiele czasu – czytając czy robiąc inne rzeczy. Podaruj mu lampkę biurkową. Dzięki temu będzie mniej męczył swój wzrok, nie będzie się zniechęcał przez złe oświetlenie, a dzięki dodatkowym cechom może nawet wykorzystać tę lampkę do położenia smartfona czy fiszek do nauki.

O wyborze oświetlenia do pokoju dziecięcego, oświetleniu zgodnym z potrzebami człowieka (HCL) i wyborze lampki na biurko piszemy w osobnych artykułach

Chłopiec ze słuchawkami na uszach przy biurku z laptopem i lampą, coś czyta

Latarka czołowa, czyli nagłowna

Na koniec jeszcze jedna propozycja oświetlenia – tym razem to latarka czołowa lub nagłowna. W sam raz jeśli młody geek lubi pracę nad czymś, co wymaga odpowiedniego skupienia oraz wolnych obu rąk. Wybierz latarkę, która nie będzie zbyt ciężka, a która umożliwi dobre oświetlenie obszaru, przy którym dziecko pracuje. 

 

Zobacz nasze teksty: Jaka latarka czołowa? Podpowiadamy, jak wybrać

oraz Jaka latarka czołowa do warsztatu? i Latarka akumulatorowa czy bateryjna – którą wybrać?

Świecąca latarka czołowa na dywanie
Dzieci - dziewczunka, chłopiec w okularach i drugi bez - skupione przez ekranem laptopa