fbpx
0
Twój koszyk

Gadżety elektroniczne dla ucznia i studenta na nowy rok szkolny i akademicki. Nasze propozycje

Wrzesień i październik to miesiące, w których naukę rozpoczynają zarówno uczniowie, jak i studenci uczelni wyższych. Często w ostatnich tygodniach sierpnia i pierwszych września rozpoczynają się poszukiwania akcesoriów i gadżetów przydatnych w szkole czy na uczelni. Dorzucamy swoje kilka groszy i podpowiadamy, jakie akcesoria i urządzenia elektroniczne sprawdzą się dla ucznia i dla studenta.

Jakie praktyczne gadżety elektroniczne (i nie tylko) do szkoły i uniwersytetu?

 

Edukacja, jej formy i metody się zmieniają. Tak samo gadżety i urządzenia elektroniczne dla uczniów i studentów stają się coraz bardziej przydatnymi dodatkami. Obok elektroniki można znaleźć również akcesoria, które pomagają w użytkowaniu różnych sprzętów lub zadbanie o nie.

 

Oto kilka naszych pomysłów na to, co warto mieć w plecaku, biurku lub szafce.

 Kable USB

Prócz tradycyjnych książek, podręczników i zeszytów coraz częściej korzysta się z ich wersji elektronicznych, a także urządzeń takich jak czytnik ebooków. Do korzystania lub przenoszenia plików z jednego nośnika na drugi przydadzą się dobre kable ze złączem USB.

Wybierając je, upewnij się, że pasują do danego urządzenia (mają odpowiednie złącze). Jeśli chcesz, by prócz przesyłu danych umożliwiały także ładowanie, sprawdź, czy na pewno obsługują tę funkcję. Muszą być wykonane z solidnych materiałów (najlepiej z oplotem lub solidnym ogumieniem), ale i tak powinno się o nie dbać – zwłaszcza w okolicy styków. Kabel powinien też zawsze mieć optymalną długość – nie za krótką, nie za długą.

Kabel USB dla ucznia studenta Montis

Sprawdź także:

Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz kabel do telefonu?

Kabel do ładowarki – jak go wybrać?

Lampa

Niewątpliwie jednym z elementów dobrej i wydajnej pracy jest dobre oświetlenie. Dlatego warto zadbać o to, żeby na biurku znalazła się lampa, która przyda się przy odrabianiu lekcji czy przygotowaniu do sprawdzianów lub egzaminów. Dobrze, by miała możliwość dopasowania światła odpowiednio do tego, co w danej chwili robisz. Dodatkowo może mieć pojemnik na długopisy czy inne akcesoria lub podstawkę na smartfon. Przydaje się to na przykład przy oglądaniu materiałów naukowych.

Sprawdź także:

Jaka lampka na biurko? Jak rozjaśnić sobie pracę?

Przenośny dysk (pendrive)

Elektroniczny gadżet, który z pewnością nadal może być bardzo użytecznym dla ucznia i studenta, to rodzaj nośnika pamięci przenośnej, a konkretnie pendrive. Pozwala na przerzucenie i przechowywanie danych – dokumentów tekstowych, plików wideo lub zdjęć. Wybierając pendrive, upewnij się, że jest on odpowiednio szybki (prędkość odczytu i zapisu), ma pasującą do potrzeb pojemność (czasem wystarczą nawet 32 GB lub mniej), a także jest wytrzymały i łatwy w przechowywaniu (ale także, że łatwo się go nie zgubi). Dodatkowo możesz także poszukać pendrive’a, który ma zabezpieczenie na wypadek kradzieży.

Dużo kabli to często dużo problemów z utrzymaniem biurka (lub miejsca pod nim) w porządku. Dlatego warto zainwestować w organizer, który pomoże utrzymać kable w jednym miejscu. Może mieć on formę pudełka na listwy lub kable, ale może być to również taśma z rzepem, którą możesz spiąć różne kable.

Zobacz także:

Jak skutecznie ukryć kable? Kilka prostych porad

Sprężone powietrze

Kurz, pyłki, okruchy nie sprawiają tylko, że sprzęt jak komputer czy klawiatura wygląda nieestetycznie. Mogą także szkodzić – i elektronice, i jej użytkownikom. W porządkach przyda się puszka ze sprężonym powietrzem, którą będzie można wydmuchać kurz czy inne drobinki. Pozostałe przydatne gadżety do czyszczenia to na przykład ściereczki z mikrofibry, specjalne nawilżane chusteczki do czyszczenia elektroniki czy alkohol izopropylowy.

Zobacz także:

Jak czyścić komputer sprężonym powietrzem?

Sprawdź całą naszą bieżącą ofertę i znajdź najlepsze gadżety dla ucznia i studenta na cały rok