fbpx
0
Twój koszyk

Elektroniczne prezenty na Dzień Chłopaka. Podrzucamy pięć pomysłów

Kiedy w kalendarzu jest święto panów? Dzień Mężczyzny przypada w różne dni (między innymi 10 marca), a Dzień Chłopaka ma jedną datę – 30 września. Czy szukasz z tej okazji jakiegoś wyjątkowego podarku? Może warto sprawdzić jakieś przydatne gadżety elektroniczne. Brzmi dobrze, tylko jakie? Pozwól, że pomożemy Ci w wyborze elektronicznych prezentów dla brata, kolegi, przyjaciela czy partnera. Poznaj pięć pomysłów na ciekawe gadżety na Dzień Chłopaka.

 

Latarka nagłowna – praktyczny prezent dla majsterkowicza lub poszukiwacza przygód

 

Czy chłopak, którego chcesz obdarować przedziera się przez lasy lub łazi po górach i jaskiniach niczym Bear Grylls lub Nathan Drake? A może lubi zabawić się w MacGyvera i często chętnie skręca, przycina czy składa coś w garażu lub warsztacie? Dobrym pomysłem na prezent dla niego będzie latarka nagłowna. Oświetli drogę czy przedmiot, przy którym pracuje. Uwolni również obie ręce, co ma znaczenie zarówno podczas reperowania czegoś, jak i przy wędrówce po zmroku. W warunkach polowych latarka umożliwi też na przykład obserwowanie przyrody przy słabszym świetle. Najlepiej wybierać taką, która jest wyposażona w kilka trybów świecenia (minimum trzy) i umożliwia regulację barwy światła.

Polecamy też nasze teksty:
Jaka latarka czołowa? Podpowiadamy, jak wybrać
Latarka akumulatorowa czy bateryjna – którą wybrać?
Jaka latarka czołowa do warsztatu?

Lampa biurkowa – prezent dla chłopaka, który dużo się uczy, czyta lub pracuje przy biurku

Jeszcze jeden prezent, który jest związany z oświetleniem. Tym razem to lampa biurkowa, która przyda się w sam raz, jeśli obdarowywany chłopak dużo czasu spędza ślęcząc nad książkami lub przy komputerze, ucząc się lub pracując. Właściwie dobrana lampa pomoże w oszczędzaniu oczu. Sprawi także, że w mniejszym stopniu odczuwalne będzie zmęczenie lub zirytowanie, które mogą pojawić się przy pracy ze złym oświetleniem. 

Poleca się lampy z oświetleniem LED (bardziej energooszczędne), najlepiej z możliwością regulacji temperatury barwowej oraz natężenia. Świetny pomysł to lampa z podkładką. Można na niej umieścić smartfona odtwarzającego jakiś film lub webinar czy fiszki lub karteczki z notatkami.

 

Polecamy również tekst:

Jaka lampka na biurko? Jak rozjaśnić sobie pracę?

Karta pamięci – dla fotografa, pilota drona lub gracza

Jeżeli szukasz prezentu na Dzień Chłopaka, który ma trafić do osoby przechowującej duże ilości plików (zdjęć, filmów, gier), interesującym pomysłem może być karta pamięci. Sprawdzi się ona, gdy otrzymujący prezent robi zdjęcia, nagrywa filmy z lotu ptaka (przy pomocy) lub często gra na konsoli typu Nintendo Switch. 

Karta pamięci powinna być dobrana właśnie do tego, czym zajmuje się odbiorca upominku. Z tym z kolei związane są jej parametry, takie jak maksymalna pojemność czy prędkość odczytu i zapisu, a także typ karty.

 

Polecamy nasz tekst:

Karta pamięci potrzebna? Podpowiadamy, jak ją wybrać

Pendrive – dla technologicznego geeka lub studenta

Wśród innych propozycji urządzeń na prezent dla chłopaka może znaleźć się pendrive, czyli inny z nadal popularnych nośników pamięci flash. Dla kogo będzie to doskonały elektroniczny gadżet? Może być to prezent dla chłopaka-informatyka, technologicznego geeka, który dużo plików i materiałów gromadzi nie tylko w chmurze, ale również na nośnikach fizycznych. Może to być również przydatny prezent dla kolegi, przyjaciela czy brata, który rozpoczyna lub kontynuuje studia.

Podobnie jak w przypadku karty pamięci warto sprawdzić parametry pendrive’a (pojemność, prędkość odczytu zapisu, stopień wytrzymałości i bezpieczeństwa) i dopasować je pod konkretnego obdarowywanego oraz jego potrzeby.

 

Polecamy również nasz tekst:

Jak wybrać pendrive na wakacje i do szkoły lub pracy?

Organizer do kabli – praktyczny gadżet dla chłopaka, który lubi mieć porządek lub walczy z bałaganem

Ostatni pomysł na świetny prezent to coś dla chłopaka, który chce mieć jak największy porządek na biurku lub pod nim. Ewentualnie – chciałby, ale ma problem z ogarnięciem nadmiaru rzeczy. Na przykład kabli, których pełno jest na biurku lub pod nim (bo komputer, router, drukarka, lampa itd.). Tutaj pomóc może organizer na kable.

To świetny gadżet, który nie jest wprawdzie elektroniczny, ale umożliwia schowanie kabli lub spięcie ich w jeden pęk. Będzie on lepiej wyglądał, a spięte kable będą także bardziej bezpieczne.

 

Polecamy też:

Jak skutecznie ukryć kable? Kilka prostych porad

To naturalnie tylko niektóre polecane gadżety na Dzień Chłopaka. Sprawdź nasz katalog produktów i znajdź najlepszy prezent na Dzień Chłopaka